Vurgunculara büyük darbe! Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ait marketlerde indirimli satışı yapılacak ürünler belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ait marketlerin kâr amaçlı kurulmadığını belirterek, fiyatların düşürülmesi talimatı vermişti. Erdoğan, dün de Ankara’da DSİ’nin açılışında konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“BÜYÜKBAŞ HAYVAN ETİNDE YÜZDE 30 İLA 35 İNDİRİM OLACAK”

Erdoğan, temel gıda ürünlerinin fiyatta başa baş satılacağını belirttikten sonra kırmızı et fiyatlarıyla ilgili de güzel bir haber verdi. Cumhurbaşkanı, “Bu sabah Tarım Kredi Kooperatifi Başkanıyla konuştum, Bakanımda konuştu, Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30, 35 indirimle onların da satışına başlayacağız” dedi.

İNDİRİME GİRECEK ÜRÜNLER BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından indirime girecek ürünlerin listesi de belli oldu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, “Tarım Kredi Kooperatifi zincir marketlerinde yapacağımız indirim, çok yakında gerçekleşecek. 3 ya da 5 gün içinde fiyat indirimlerini uygulamaya başlayacağız. Tüm ürünlerde neredeyse başa baş yani kar marjı çok düşük tutacak şekilde fiyat belirleniyor. Çünkü bu zincir marketlerde kâr marjı düşük biliyorsunuz ki. Ama belli ürünler var ki bunlar zaruri olan ürünler; un, yağ, şeker, et gibi… Onlarda hatırı sayılır bir indirime gidiyoruz.” dedi.

İŞTE KALEM KALEM O ÜRÜNLER:

MAKARNA UN SALÇA PIRINÇ BULGURMERCIMEKNOHUT FASULYE ŞEKER AYÇIÇEK YAGI ZEYTİNYAĞITAVUK ÜRÜNLERİTAM YAGLI SÜTYARIM YAGLI SÜT YUMURTA PEYNİR TEREYAGI BAL ZEYTIN ÇAY TÜRK KAHVESI PATATES KURU SOGAN KARPUZ KAVUN ÇAMAŞIR DETERJAN’ BULAŞİK DETERJAN’ ÇAMAŞİR SUYU SIVI SABUN PEÇETE RULO HAVLU KOLONYA BEBEK BEZBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir