Hastaneye yapılan bombalamanın simgesi olan hamile kadın, bebeği ile birlikte yaşamını yitirdi

Rusya’nın kuşatma altında tuttuğu Ukrayna’nın Mariupol kentinde 9 Mart günü bir doğum hastanesini bombalamasının ardından yaralı olarak başka bir hastaneye nakledilen kadın ve sezaryenle alınan bebeği, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

SEDYEDEKİ GÖRÜNTÜSÜ GÜNDEME OTURDU

Hamile kadının bir sedye ile başka bir hastaneye nakledilmesi sırasında çekilen görüntü, dünya medyasının gündemine oturmuş ve sivil hedefleri bombaladığı gerekçesiyle Rusya’ya yönelik sert eleştiriler yöneltilmişti.

Rusya'nın hastaneye yaptığı saldırının simgesi olan hamile kadın, bebeğiyle birlikte hayatını kaybetti

KANLI ELLERİYLE BEBEĞİNİ TUTARKEN GÖRÜLDÜ

Fotoğrafta hamile kadın, bombardımanın ardından harabeye dönen hastanenin molozlarının arasında sedye ile taşınırken elleriyle kanlı karnını tutarken görülüyor.

Rusya'nın hastaneye yaptığı saldırının simgesi olan hamile kadın, bebeğiyle birlikte hayatını kaybetti

KAHREDEN HABER GELDİ

Ayrıca acil servis çalışanları ve gönüllüler tarafından taşınırken çekilen görüntüde, hamile kadının korkudan yüzünün bembeyaz olduğu da anlaşılıyor. Rus ordusu tarafından bombalanan doğum hastanesinden ağır yaralı olarak çıkarılan kadın ve karnındaki bebeğinin hayatını kaybetmesi ise herkesi kahretti.

BEBEĞİ SEZARYENLE ALINDI

Doktor Timur Marin, yaptığı açıklamada kadının hastaneye getirildiğinde leğen kemiğinin ezildiğini ve kalçasında da çıkık olduğunu kaydetti. Marin, bebeğin sezaryenle alındığını ancak yaşam belirtisi göstermediğini söyledi.

SON SÖZLERİ YÜREK DAĞLADI

Bebeğini kaybettiğini anlayan annenin ağlayarak ve yüksek sesle “Şimdi beni öldürün!” dediği aktarıldı. Yaralı kadına 30 dakikadan fazla süren müdahalenin sonuç vermediğini belirten Marin, “İkisi de hayatını kaybetti” ifadesini kullandı.

Hastaneye yapılan bombalamanın simgesi olan hamile kadın, bebeği ile birlikte yaşamını yitirdiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir